Bir Hafta Elon Musk Gibi Yaşadım Ama Bir Gün Bile Yetti

Başarı bir düşünce yapısıdır derler. Bunu “diyen” her kimse alınmasın, ama bunun bana pek faydası dokunmuyor. Gördüğünüz gibi, oyalanmayla, yapmam gereken onca şeyle kendimi bunalmış hissetmeyle ve genel olarak acınası olan zaman yönetimi becerilerimle başım belada. Uygulayabileceğim gerçek yaşam örneklerine ihtiyacım vardı, ben de bilinen en başarılı ve üretken adamlardan birini seçtim: Elon Musk!

Bu adam zaman yönetimi sanatında ustalaşmış bir verimlilik ninjası. En bilinenleri Tesla ve SpaceX olmak üzere, birçok şirketi yönetiyor ve haftada 100 saatten fazla çalıştığını kabul ediyor! Hadi bir haftalığına Musk’un olağan programını izleyelim.

ZAMAN BİLGİLERİ:

6 saat uyku yetmiyor, Sayın Musk! 😵 1:07

Yeni “beslenme düzeni” 2:35

Altın verimlilik kuralı 4:05

İlk sonuçlar (Şaştım kaldım!) 5:14

Telefon aramalarına ne demeli? 5:52

Musk enerjisini nereden alıyor 6:31

Eğlenceli kısmı, hafta sonu! 6:58

Varılan sonuçlar 7:35

#elonmusk #başarı #olumlubak

Müzik Epidemic Sound https://www.epidemicsound.com/

ÖZET:

-Bir pazar akşamı, Elon Musk’ın programı hakkında okuduklarımı temel alıp haftamı önceden planlayarak işe başladım. Korktuğum gibi, ilk öğrendiğim şey her gün sabah 7:00’da uyandığı ve (nasıl oluyorsa) sadece 6 saat uykuyla çalıştığı oldu!

-Ben gayet klasik bir adamım, tavsiye edilen 7-9 saatlik uykumu her gece almaya ihtiyacım var. Dolayısıyla 6 saat bana yetmedi.

-Elon Musk kahvaltıyı atlıyor… En azından kahvesini içiyor! Dürüst olmak gerekirse, kahvaltısız geçen ilk birkaç gün bana çok zor geldi.

-Musk’ın Altın verimlilik kurallarından biri 5 dakikalık bir blok sistemle çalışmaktır. Yani 5 dakika tamamen tek bir şeye odaklanmış olmam ve sonra bir başkasına geçmem gerekiyordu.

-Bazı projelerimi bitirmek genelde saatler alıyor. Ne var ki, onları üzerinde daha az zaman harcayacağım daha küçük aşamalara bölerek, projelerimi daha kısa bir sürede bitirebildim!

-Genelde sağlam bir 8 saatimi alan işler, ilk gün sadece 6 saatimi aldı. Haftanın sonunda bu sayıyı 4’e indirdim!

-Telefon aramalarına gelince, Elon gün içinde acil durumlar dışında hiç telefon almamayı öneriyor.

-Eposta meselesinde zamandan sahiden çok tasarruf ettim. Gelen kutusuna bakarak o kadar çok zaman harcadığımı asla tahmin edemezdim!

-Bu hafta içinde iki kere spor salonuna gittim. Ve şunu söylemeliyim, sanırım Musk’ın enerjisini nereden aldığını anladım. Antrenman yapmak, deyim yerindeyse resmen pilinizi şarj ediyor.

-6 saat uyku ile idare temek hiç bana göre değil. Fakat sabah 7’de kalkmayı ve günümü önceden planlayacak zamanım olmasını sevdim. O yüzden, o fazladan bir saat uykuyu almak için saat 12’de kafayı vurup yatmaya karar verdim.

-O fazladan saatin bir kısmını da iyi bir kahvaltı için harcayacağım. Uzmanlar kahvaltısız yapabileceğinizi söyleseler bile, işe başlamadan önce depomu doldurmayı tercih ederim!

-Günü önceden planlamak ve işleri 5 dakikalık bloklarla halletmek benim yeni düsturum olacak.

-İş saatleri boyunca telefonumu kullanmamaya devam edeceğim ve epostaları da minimumda tutacağım. Çünkü bu bana bir sürü zaman kazandırdı.

-Spor salonuna gitmekten zevk alıyorum ve kendimi sahiden iyi hissediyorum! Hatta benim yeni hobim gibi bir şey oldu.

-Hafta sonları konusuna gelirsek, Cumartesiler bana lazım arkadaşlar! Elon’ın işinin başından aşkın olduğunu anlıyorum ama ben bir CEO ya da girişimci değilim. O yüzden haftada bir yerine 2 gün izin yapmayı kaldırabilirim!

———————————————————–

5 Dakikada Hallet kanalına abone olmak için: https://goo.gl/988RDr
Olumlu bak kanalına abone olmak için: https://goo.gl/aoVCYZ
5 Dakikada Hallet Kizlar: https://is.gd/9e6Ptf
GERÇEK HİKAYELER: https://is.gd/HpUYgh

Müzik, Epidemic Sound: https://www.epidemicsound.com/

Click here to get this post in PDF

Steve (15)

[email-subscribers-form id="1"]

Related Articles

Responses

MarketPlaceSocial.com 2022